Jandarmanın kuruluş yıl dönümü gökyüzünde kutlandı

Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği, yüz binlerce insanın sıcak hava balonu turlarına katıldığı UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kapadokya’da Jandarma Genel Komutanlığının kuruluşunun 185. yıl dönümü büyük bir coşkuyla kutlandı.

Üzerinde jandarma brövesi ve 185. yıl logosu bulunan özel tasarım sıcak hava balonu Göreme festival alanında güneşin doğuşuyla birlikte göğe yükselirken Göreme bölgesinde elli araçlık jandarma konvoyu bölge halkına görsel bir şölen yaşattı.

Özel tasarımlı sıcak hava balonu Kapadokya bölgesinde yükselen yaklaşık 150 sıcak hava balonları ile birlikte göğe yükseldi. Kapadokya semalarında yaklaşık 1 saat uçuş gerçekleştiren ve üzerinde jandarma brövesi ve 185. yıl logosu bulunan özel tasarım sıcak hava balonu sorunsuz bir şekilde tekrar yere indi.

Yapılan açıklamada “Varlığını devletine ve milletine adayan, gücünü milletinin kendisine duyduğu güven ve sevgisinden alan, vatanın her köşesine devletin kudretini, adaletini ve merhametini götüren Jandarma Teşkilatı; milletinin hizmetkârı vazifesinin kölesi olarak adını tarihe altın harflerle yazdırmaya devam edecektir.” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir