Milli Takım Fransa’yı set vermeden yendi

Uluslararası Voleybol Federasyonu’nun (FIVB) düzenlediği Milletler Ligi (VNL) organizasyonunun Antalya etabındaki ilk hafta mücadelesinin dördüncü ve son maçında Fransa ile Türkiye karşılaştı.

İlk sete hızlı başlayan Milli Takım, ilk dakikalarda rakibi karşısında 3-0 öne geçti. Daha sonraki bölümde Fransa’nın sayılarına engel olamayan milliler molaya 11-7 üstün girdi. Bir ara hücumdaki etkisini artırarak 6 sayılık farka ulaşan (10-16) kırmızı-beyazlılar, ilk seti etkili servis, blok ve smaç sayılarıyla 25-19 önde tamamladı. 0-1.

İkinci ve üçüncü setlerde de üstünlüğü sürdüren Milli Takım maçı 3-0 kazandı.

Bu seneki ilk sınavını Milletler Ligi’nde veren ve ilk maçında Japonya’ya 3-2 mağlup olan ay-yıldızlı ekip, Hollanda’yı 3-1’lik skorla geçmiş, İtalya’ya 3-1 yenilmişti.

Bu sezon lige 3-0’lık Almanya galibiyetiyle başlayan Fransa ise daha sonraki maçlarında Polonya’ya 3-0 yenildi, Bulgaristan’ı 3-1 yendi.

Türkiye, ligin ikinci haftasında 28 Mayıs-2 Haziran’da ABD’de, üçüncü haftasında da 11-16 Haziran’da Çin’de mücadele edecek.

16 takımın mücadele verdiği VNL’de üç hafta sonunda puan cetvelinde ilk 8 sırada yer alan takımlar, finallerde yer alma hakkı kazanacak.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir